O FUNDACJI
Nazwa Fundacji Neuron+ to filozofia związana z działaniem neuronów jako komórek nerwowych zdolnych do przetwarzania i przewodzenia informacji w postaci sygnału. Neuron+ to symbol, który ma na celu podkreślenie działania pobudzającego do dalszego rozwoju. Fundacja Neuron+ to organizacja, która stawia sobie za cel zrobienia znacznie więcej na rzecz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w stosunku do aktualnie panujących standardów. W związku z tym symbol + w nazwie oraz w dosłownym tłumaczeniu doskonale wpisuje się w charakter jej działalności.
Fundacja powstała w 2017 roku jako odpowiedź na aktualne potrzeby osób (także ich rodzin oraz opiekunów) zagrożonych wykluczeniem społecznym, z powodu:
- niepełnosprawności umysłowej
- niepełnosprawności neurologicznej
- niepełnosprawności genetycznej
Założeniem działalności Fundacji jest pomoc osobom potrzebującym wsparcia w zakresie:

Opieki

Edukacji

Leczenia

Terapii
Nasz zespół

Sylwia Sulima
Prezes Zarządu
Absolwentka Politechniki Radomskiej, zarządzania na SGH oraz Master of Business Administration certyfikowany przez University of Illinois at Urbana-Champaign. Ukończyła również Studium Socjoterapii i Pomocy Psychologicznej w Warszawie zdobywając kwalifikacje z zakresu socjoterapii i pomocy psychologicznej. Obecnie jako prezes zarządu jest odpowiedzialna za zarządzanie fundacją i reprezentowanie jej na zewnątrz.

Edyta Marter
Członek Zarządu
Absolwentka SGH wydziału Finanse i Bankowość. Zdobyła wieloletnie doświadczenie w działach finansowych międzynarodowych korporacji. Posiada doświadczenie z zakresu rachunkowości i zarządzania finansami.
Obecnie jako członek zarządu jest odpowiedzialna za zarządzanie finansami i administracją fundacji.

Anna Bogucka-Kocka
Dr hab. n. farm. Anna Bogucka-Kocka – Członek Rady Naukowej
Dziedzina nauki - nauki farmaceutyczne: parazytologia, genetyka, lek roślinny.
Kierownik Katedry i Zakładu Biologii z Genetyką Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; obecnie prowadzi badania nad regulacją zmian w poziomach ekspresji genów związanych z apoptozą, zjawiskiem oporności wielolekowej i chorobą Alzheimera.
Wice-prezes Lubelskiego Towarzystwa Wspierania Nauk Farmaceutycznych, Członek Polskiego Towarzystwa Parazytologicznego, Polskiego Towarzystwa Botanicznego, Polskiego Towarzystwa Toksykologicznego, Lubelskiego Towarzystwa Naukowego, przewodnicząca Sekcji Nauk Farmaceutycznych Komisji Nauk Medycznych PAN Oddział w Lublinie.
Angażuje się w działalność społeczną jako współorganizator corocznego integracyjnego balu karnawałowego dla dzieci niepełnosprawnych ,,Bal na… 47 chromosomów’’, oraz koncertów charytatywnych na rzecz Franka Kołodzieja. Jest współorganizatorem cyklicznych, ogólnopolskich, interdyscyplinarnych konferencji naukowo-szkoleniowych pt. „Współdziałanie we wspieraniu rozwoju dziecka niepełnosprawnego” (2002, 2006, 2008, 2010, 2011, 2014, 2016) oraz wielu innych konferencji tematycznych: „Człowiek i Autyzm. Autyzm i Polska”, „Medycyna personalizowana (3 edycje): Genom – etyka – prawo (2011), Genom – architektura – szkoła - design (2014) i Genom – człowiek - świat – zagrożenia (2016). Wymiernym rezultatem ww. konferencji naukowo-szkoleniowych były praktyczne warsztaty terapeutyczne (bezpłatne), w których przeszkolono ok. 1000 rodziców, studentów i terapeutów.

Janusz Kocki
dr hab. n. med. prof. nadzw. UM – Członek Rady Naukowej
Dyscyplina naukowa: medycyna - genetyka kliniczna i pediatria.
Kierownik Katedry Genetyki Medycznej i Zakładu Genetyki Klinicznej Uniwersytetu Medycznego w Lublinie; konsultant wojewódzki w dziedzinie genetyki klinicznej.
Angażuje się w działalność społeczną jako współorganizator corocznego integracyjnego balu karnawałowego dla dzieci niepełnosprawnych ,,Bal na… 47 chromosomów’’. Od wielu lat współpracuje z pozarządowymi organizacjami samopomocowymi rodziców dzieci z różnymi chorobami genetycznymi – dzięki społecznemu zaangażowaniu wiele organizacji uzyskało projekty finansujące działalność tych organizacji.
Jest pomysłodawcą i organizatorem cyklicznych, ogólnopolskich, interdyscyplinarnych konferencji naukowo-szkoleniowych pt. „Współdziałanie we wspieraniu rozwoju dziecka niepełnosprawnego” (2002, 2006, 2008, 2010, 2011, 2014, 2016) oraz wielu innych konferencji tematycznych: „Kazuistyka wieku rozwojowego - Casus pro diagnosi”, „Wspomaganie dzieci z zespołami genetycznymi. Wady cewy nerwowej”; „Człowiek i Autyzm. Autyzm i Polska”, „Medycyna personalizowana (3 edycje): Genom – etyka – prawo (2011), Genom – architektura – szkoła - design (2014) i Genom – człowiek - świat – zagrożenia (2016). Wymiernym rezultatem ww. konferencji naukowo-szkoleniowych były praktyczne warsztaty terapeutyczne (bezpłatne), w których przeszkolono ok. 1000 rodziców, studentów i terapeutów.